Ligue 1: Wysoka wygrana Olympique Lyon

W ostatnim niedzielnym meczu 16. kolejki Ligue 1, Olympique Lyon wygrał na wyjeździe z Girondins Bordeaux 5:0 (1:0).

Festiwal strzelecki rozpoczął w 39. minucie Alexandre Lacazette. Wynik w 56. minucie podwyższył Corentin Tolisso. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, swoją bramkę zdobył Nabil Fekir. Parę chwil później na listę strzelców wpisał się również Jordan Ferri. Wynik meczu w 90. minucie ustalił Alexandre Lacazette, który zdobył swoją drugą bramkę.

Po szesnastu kolejkach w lidze francuskiej, Olympique Lyon zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem trzydziestu dziewięciu punktów. Z kolei na szóste lokacie znajduje się Girondins Bordeaux, które ma na koncie osiem „oczek” mniej.