Ligue 1: Wysokie zwycięstwo Angers

Piłkarze Angers SCO wygrali przed własną publicznością z AS Monaco 3:0 (2:0) w sobotnim spotkaniu 23. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Stade Jean-Bouin na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 19. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Cheikh N’Doye, któremu asystował Romain Saiss. Tuż przed przerwą, 29-letni Senegalczyk podwoił swój dorobek strzelecki i podwyższył prowadzenie gości.

Po zmianie stron trzeciego gola dla miejscowych zdobył Mohamed Yattara. Ostatnie podanie przy tej bramce zanotował N’Doye.

Dzięki wygranej, Angers awansowało na trzecie miejsce w tabeli Ligue 1. Drużyna „les Scoistes” ma na swoim koncie 37 punktów, z kolei Monaco zdobyło do tej pory dwa „oczka” więcej i znajduje się na drugiej pozycji.