Ligue 1: Zespół Grosickiego pokonał Lyon

Olympique Lyon przegrał na własnym stadionie 1:2 ze Stade Rennes w spotkaniu trzeciej kolejki ligi francuskiej. Pomocnik klubu z Bretanii, Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 69. minucie gry.

27-letni Polak w poprzedniej kolejce zapewnił Rennes wygraną, zdobywając jedynego gola w starciu z Montpellier HSC. Mimo tego, trener Philippe Montanier zdecydował się posadzić go na ławce rezerwowych. Na prawej pomocy od pierwszej minut zagrał Benjamin Andre.

Goście wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie gry, Mehdi Zeffane podał do Pedro Henrique, który oddał strzał z narożnika pola karnego. Piłka po jego strzale wpadła do bramki tuż przy słupku. Pięć minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Nabil Fekir oddał strzał z woleja z szesnastu metrów i pokonał Benoita Costila. Wynik spotkania na 2:1 dla Rennes ustalił Zeffane dziesięć minut po przerwie, po mocnym uderzeniu sprzed pola karnego.

Dla Rennes to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna z Roazhon Park zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Lyon ma na swoim koncie cztery punkty i jest na dziewiątej pozycji w Ligue 1.