Ligue 2: Nancy lepsze od Dijon

Piłkarze AS Nancy-Lorraine wygrali na własnym stadionie z FCO Dijon 3:1 (2:0) w poniedziałkowym meczu 14. kolejki francuskiej Ligue 2.

Kibice zgromadzeni na Stade Marcel-Picot na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 24. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Julien Cetout. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie, a bramkę zdobył Alexis Busin.

Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie goście strzelili kontaktowego gola. Piłkę do siatki wbił Mamadou Khady Thiam. Miejscowi odpowiedzieli w końcowym fragmencie rywalizacji, a rezultat spotkania ustalił Youssouf Hadji.

Dzięki siódmej wygranej w tym sezonie, Nancy zrównało się punktami ze swoim poniedziałkowym rywalem. Obie drużyny mają na swoim koncie 26 „oczek”. „ASNL” zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, z kolei Dijon jest jedną lokatę niżej.