Linetty: Wygraliśmy w dobrym stylu

2015.11.17 WROCLAW PILKA NOZNA KADRA REPREZENTACJA MECZ TOWARZYSKI FRIENDLY GAME POLSKA - CZECHY N/Z KAROL LINETTY, JAROSLAV PLASIL FOTO RAFAL RUSEK

Reprezentacja Polski pokonała Czechy 3:1 w towarzyskim meczu rozegranym we Wrocławiu. Karol Linetty powiedział po spotkaniu, że „Biało-Czerwoni” pokazali się z dobrej strony – poinformowano na portalu Lecha Poznań.

– W pierwszej połowie meczu za bardzo się cofnęliśmy, dlatego Czesi trochę przeważali. W drugiej części gry wyszliśmy już znacznie wyżej, zaczęliśmy grać więcej piłką i już do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Cieszę się, że dostałem szansę. Chciałem zagrać jak najlepiej i walczyłem na boisku. Myślę, że wygraliśmy z Czechami w dobrym stylu – powiedział Linetty.

Gole dla drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę zdobyli Arkadiusz Milik, Tomasz Jodłowiec i Kamil Grosicki. Trafienie dla gości zaliczył Ladislav Krejci.

– Czeka mnie jeszcze dużo pracy, aby zadomowić się w kadrze na dobre. Przede wszystkim trzeba zawsze pokazywać się z jak najlepszej strony i grać w każdym meczu na maksimum swoich możliwości. Cały czas zbieram doświadczenie i wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy. Nie myślę o tym, co będzie w przyszłym roku. Muszę na każdym treningu i w każdym kolejnym meczu podnosić swoje umiejętności – dodał środkowy pomocnik.

Linetty występował do 77. minuty spotkania. Dla 20-letniego piłkarza był to dziewiąty mecz rozegrany w narodowych barwach.