LM: Neymar katem Bayernu, piękny gol Lewandowskiego, FC Barcelona w finale!

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie wygrał przed własną publicznością z FC Barceloną 3:2 (1:2) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski w drugiej połowie zdobył pięknego gola

Pierwsze spotkanie w stolicy Katalonii zakończyło się porażką ekipy z Bawarii 0:3 i gospodarze potrzebowali niemal cudu, aby zagrać w finale zaplanowanym 6 czerwca na Olympiastadion w Berlinie.

Nadzieje nielicznych ożywił już po siedmiu minutach gry Mehdi Benatia. Marokańczyk wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Xabiego Alonso i strzałem głową pokonał Ter Stegena. „Blaugranie”  wystarczył jednak tylko kwadrans dobrej gry, aby przypieczętować awans. Dwukrotnie Luis Suarez idealnie obsłużył Neymara i Brazylijczyk praktycznie odebrał resztki złudzeń Bawarczykom.

Mistrzom Niemiec po zmianie nie pozostało nic więcej, niż tylko zagrać o honorowe pożegnanie i to im się udało. Najpierw Lewandowski ośmieszył wręcz Javiera Mascherano i precyzyjnym strzałem z linii pola karnego doprowadził do wyrównania, a kwadrans przed końcem wygraną równie efektownym uderzeniem zapewnił Thomas Mueller. Napastnikom Bayernu dwukrotnie przy tych trafieniach asystował Bastian Schweinsteiger. Na więcej jednak goście już pozwolili.

Finałowym rywalem Barcelony będzie Real Madryt lub Juventus Turyn. W pierwszym starciu w stolicy Piemontu mistrzowie Włoch wygrali 2:1. Rewanż odbędzie się w środę na Santiago Bernabeu.