Łukasz Fabiański pod wrażeniem rzutów wolnych Eriksena

Bramkarz Swansea City, Łukasz Fabiański uważa, że Christian Eriksen jest najlepszym egzekutorem rzutów wolnych w Barclays Premier League.

W niedzielnym spotkaniu „Łabędzi” z Tottenhamem Hotspur, ofensywny pomocnik dwukrotnie pokonał Polaka ze stałego fragmentu gry. Od debiutu Duńczyka w lidze angielskiej, żaden piłkarz nie zdobył więcej goli po rzutach wolnych, niż on.

– Czy Eriksen jest najlepszy? Nie wiem. Powiem tylko tyle, że jest pierwszym zawodnikiem, który dwukrotnie pokonał mnie w jednym meczu z rzutu wolnego. To może posłużyć, jako najlepsza odpowiedź – powiedział 30-letni Fabiański cytowany przez „Mirror”.

– On nie tylko posyła piłkę nad murem, ale uderza ją również z całej siły. Analizowałem go przed meczem i obserwowałem w jaki sposób wykonał swój rzut wolny w spotkaniu z Manchesterem City. Wiedziałem czego się spodziewać, a i tak nie obroniłem strzału – dodał.

– W tym wszystkim najważniejsza jest odległość i perspektywa. Pierwszy wolny został podyktowany niedaleko naszego pola karnego, co jeszcze bardziej utrudniło całą sytuację – podsumował reprezentant Polski.