Mancini: Shaqiri może mieć z Interem świetlaną przyszłość

Obniżka formy i rzadsze występy w pierwszym składzie Interu Mediolan sprawiły, że włoskie media rozpoczęły spekulacje na temat możliwości odejścia Xherdana Shaqiriego z ekipy Nerazzurrich. “To kompletna bzdura” – zaprzeczył tym doniesieniom Roberto Mancini, cytowany przez serwis Four Four Two.

23-letni Szwajcar przeniósł się do Serie A zimą tego roku z Bayernu Monachium. Udane mecze przeplata jednak z takimi, w których zawodzi i w mediach pojawiły się informacje, że pomocnik odejdzie, jeśli Inter nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów.

“Sprawa Shaqiriego jest kompletną bzdurą. Xherdan ma nasze pełne zaufanie, to nasz zawodnik. Sprowadziliśmy go w styczniu, bo uważamy, że może mieć z Interem świetlaną przyszłość” – podkreślił włoski szkoleniowiec.

“W trakcie trwania sezonu zdarzają się momenty, że zawodnik gubi formę, ale są inni, którzy godnie go zastępują, to normalne. Nasz zespół wciąż jest dla niego nowy, to też go nieco usprawiedliwia. Inter to dla niego dobre rozwiązanie i jestem przekonany, że w przyszłym sezonie dokona z nami wielkich rzeczy” – zaznaczył Mancini.

Xherdan Shaqiri od przyjścia do Mediolanu wystąpił w 16 spotkaniach Interu. Odnotował w nich trzy gole i dwie asysty. Jest 44-krotnym reprezentantem Szwajcarii.