MC triumfatorem Pucharu Ligi Angielskiej

Manchester City pokonał po rzutach karnych Liverpool FC 3:1 w finale rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej. Po 120 minutach gry było 1:1.

Na Wembley Stadium prowadzenie dla podopiecznych Manuela Pellegriniego uzyskał cztery minuty po przerwie Fernandinho.

Brazylijczyk wykorzystał przytomne zagranie Argentyńczyka Sergio Aguero i płaskim strzałem zaskoczył dość niefortunnie interweniującego Simona Mignoleta. Piłka bowiem przeleciała Belgowi między nogami prosto do siatki.

Wyrównał siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rodak Fernandinho – Coutinho, przytomnym strzałem po ogromnym zamieszaniu w polu karnym wicemistrzów Anglii.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i o wszystkim decydował konkurs „jedenastek”. W nim aż trzykrotnie mylili się podopieczni Juergena Kloppa i musieli w ten sposób przełknąć gorycz porażki.

Dla „The Citizens” to czwarty w historii triumf w tych rozgrywkach. Wcześniej zwyciężali w nich w 1970, 1976 i 2014 roku.