Mecze towarzyskie: Dania pokonała uczestnika Euro 2016

Reprezentacja Danii pokonała bez większych problemów przed własną publicznością w meczu towarzyskim Islandię 2:1 (0:0) i tym samym przerwała fatalną serię trzech spotkań bez zwycięstwa z rzędu na własnym terenie.

Obie bramki dla gospodarzy czwartkowego starcia strzelił Nicolai Jorgensen. 25-letni napastnik, który na co dzień występuje w FC Kopenhaga, na listę strzelców wpisywał się w 50. oraz 54. minucie rywalizacji. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył z kolei Arnor Traustason.

Islandczycy rywalizację na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy we Francji rozpoczną od zmagań w grupie F. Zagrają w niej z Austrią, Portugalią oraz Węgrami. Natomiast Dania nie wywalczyła awansu na tegoroczne Euro.