Mecze towarzyskie: Dynamo Kijów ograło Lecha Poznań

Prowadzony przez Jana Urbana Lech Poznań przegrał w meczu towarzyskim z Dynamem Kijów 0:2 (0:0). Rywalizacja pomiędzy obiema ekipami odbyła się na Estadio Municipal de Marbella.

Bramki w tym spotkaniu dla ukraińskiego zespołu strzelali odpowiednio Junior Moraes oraz Serhij Miakuszko, który ostatecznie rezultat rywalizacji ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Najlepszą okazję na gola niebiesko-biali zmarnowali w 85. minucie. Wówczas o włos od trafienia dającego remis był Paulus Arajuuri. Fin na bramkę próbował zamienić bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Gergo Lovrencsicsa.

Warto ponadto zaznaczyć, iż w barwach aktualnego mistrza Ukrainy przez czterdzieści pięć minut grał były piłkarz Kolejorza, Łukasz Teodorczyk.