Mecze towarzyskie: Jagiellonia wygrywa z Dolcanem

Jagiellonia Białystok pokonała w meczu kontrolnym pierwszoligowy Dolcan Ząbki 2:1 (1:0). Bramki w tym spotkaniu dla gospodarzy strzelali odpowiednio Przemysław Frankowski i Łukasz Sekulski, natomiast dla gości honorowe trafienie zaliczył Marcin Krzywicki.

Warto zaznaczyć, iż rywalizacja z podopiecznymi Dariusza Dźwigały była dla trenera Michała Probierza okazją do przetestowania wielu piłkarzy, którzy ostatnio nie mieścili się w wyjściowym składzie zespołu.

Pierwszego gola w tym spotkaniu już w 9. minucie zdobył Przemysław Frankowski, który wykorzystał świetne dogranie z bocznego sektora boiska od Łukasza Sekulskiego i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron spotkanie zyskało znacznie na jakości i tempie. Przełożyło się to na kolejne trafienia. Najpierw Łukasz Sekulski wyprowadził ekipę z Białegostoku na dwubramkowe prowadzenie, a następnie w 75. minucie rezultat starcia ustalił Marcin Krzywicki, strzelając dla swojego zespołu gola honorowego.

******
Jagiellonia Białystok – Dolcan Ząbki 2:1 (1:0)
Frankowski 9, Sekulski 48 – Krzywicki 75

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran – Martin Baran (58. Emil Łupiński), Rafał Augustyniak, Michał Pawlik, Jonatan Straus – Przemysław Mystkowski (90. Karol Świderski), Jacek Góralski, Rafał Grzyb (58. Emil Gajko), Konstantin Vassiljev (58. Kamil Pajnowski), Przemysław Frankowski (58. Tomasz Zaręba, 81. Artur Renkowski) – Łukasz Sekulski (77. Patryk Niemczynowicz).

Dolcan Ząbki: Mateusz Kryczka (46. Maciej Humerski) – Damian Jakubik, Piotr Klepczarek, zawodnik testowany (59. Kamil Wiktorski) – Paweł Tarnowski, Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński (59. Igor Sapała), Damian Kądzior (69. Adrian Ligienza), Michał Bajdur (46. Damian Świerblewski), Aleksander Jagiełło (78. Jakub Cesarek) – Daniel Gołębiewski (46. Marcin Krzywicki).