Mecze towarzyskie: Kolejna wygrana Lecha Poznań

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w meczu towarzyskim pierwszoligową Olimpię Grudziądz 2:1 (1:1). Obie bramki dla Kolejorza strzelił Dawid Kownacki.

Na prowadzenie dość niespodziewanie tuż przed upływem drugiego kwadransa gry wyszli podopieczni Tomasza Asensky’ego. Piłkę w siatce umieścił Michal Piter-Bucko. Słowak wykorzystał fatalne zachowanie interweniującego na przedpolu Macieja Gostomskiego.

Do wyrównania w 43. minucie doprowadził Dawid Kownacki, który na gola zamienił fantastyczne podanie od Marcina Robaka. Młody snajper Lecha Poznań na listę strzelców wpisał się również w 57. minucie spotkania. Wówczas strzałem głową pokonał bezradnego w tej sytuacji Michała Wróbla, który w przerwie zmienił Bartosza Fabiniaka.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i poznański zespół zanotował swoje drugie zwycięstwo podczas przygotowań do eliminacji Ligi Mistrzów i następnego sezonu ligowego. Kolejnym rywalem mistrza Polski będzie APOEL Nikozja.

Warto także zaznaczyć, iż w szeregach Olimpii wystąpił testowany Paul Grischok, który bronił już barw grudziądzkiego klubu w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.