Mecze towarzyskie: Lech Poznań zremisował z FK Krasnodar

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali w meczu kontrolnym z FK Krasnodar 1:1 (1:1). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się w hiszpańskim Alhaurin el Grande.

Bramkę dla mistrzów Polski strzelił w 21. minucie rywalizacji 22-letni szwajcarski pomocnik Darko Jevtić. Do wyrównania doprowadził natomiast tuż przed przerwą Ari, który bez najmniejszych problemów pokonał niepewnie interweniującego Jasmina Buricia.

Warto zaznaczyć, iż w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy strzelec gola dla drużyny z Krasnodaru wyleciał z boiska. Brazylijczyk starł się z Dariuszem Dudką. Rosyjski klub po zmianie stron kontynuował jednak mecz w pełnym zestawieniu.

Podopieczni Jana Urbana walkę w rundzie wiosennej Ekstraklasy rozpoczną już 14 lutego (niedziela). Wówczas zespół ze stolicy Wielkopolski zmierzy się na własnym stadionie z beniaminkiem Termalicą Bruk-Betem Nieciecza (godz. 15:30).