Mecze towarzyskie: Pewne zwycięstwo Piasta Gliwice

Grający na co dzień w Ekstraklasie Piast Gliwice pokonał w meczu towarzyskim Benidorm CD 4:1 (3:1). Dla zespołu prowadzonego przez Radoslava Latala było to drugie spotkanie kontrolne w hiszpańskim Alicante.

Warto zaznaczyć, iż pierwotnie Piastunki miały zagrać w środę z CD Alcoyano, jednak w ostatecznym rozrachunku ten sparing został odwołany ze względu na plagę kontuzji, która dotknęła niespodziewanie obóz rywala.

Przekonujące zwycięstwo Niebiesko-Czerwonym zagwarantowali Hebert, Paweł Moskwik, Karol Angielski oraz Josip Barisić, którzy na listę strzelców wpisywali się odpowiednio w 8., 20., 45. i 61. minucie starcia.

Natomiast honorowe trafienie dla drużyny z piątej ligi hiszpańskiej zanotował Miguel del Castillo. Zawodnik umownych gości tego spotkania futbolówkę w siatce Rafała Leszczyńskiego umieścił w 16. minucie rywalizacji.