Mecze towarzyskie: Rozwój Katowice zremisował z Polonią Bytom

Pierwszoligowy Rozwój Katowice zremisował w sparingu z Polonią Bytom 1:1 (0:1). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się na boisku treningowym żółto-zielono-czarnych.

Bramkę dla drużyny z Górnego Śląska strzelił w 74. minucie Adam Żak. Natomiast na listę strzelców po stronie drugoligowego zespołu wpisał się tuż po upływie dwóch kwadransów gry 22-letni prawy obrońca Aleksander Januszkiewicz.

Warto ponadto zaznaczyć, iż gospodarze mogli uzyskać zdecydowanie lepszy rezultat, ale w 71. minucie nie potrafili oni zamienić na gola rzutu karnego.

Rozwój Katowice po dziewiętnastu kolejkach plasuje się w tabeli pierwszej ligi na przedostatnim miejscu. Jak do tej pory podopieczni Mirosława Smyły zgromadzi na swoim koncie siedemnaście punktów. Do bezpiecznej strefy tracą na chwilę obecną cztery „oczka”.