Milik: Miałem dużo czasu na odpoczynek

Sześciu piłkarzy rozpoczęło treningi przed zgrupowaniem reprezentacji Polski, które rozpocznie się 8 czerwca. Arkadiusz Milik powiedział na konferencji prasowej, że ostatnio miał dużo czasu na odpoczynek i cieszy się, że będzie mógł przygotować się do spotkań z Gruzją i Grecją.

– Sezon w lidze holenderskiej zakończył się bardzo wcześnie. Dzięki temu miałem dużo czasu na odpoczynek. To było dla mnie ważne, bo leczyłem przez ten czas uraz kolana. Mam nadzieję, że treningi przed zgrupowaniem pomogą mi przygotować się do właściwego rytmu – powiedział zawodnik Ajaksu Amsterdam.

21-letni napastnik w tym sezonie w barwach holenderskiej drużyny rozegrał 34 spotkania. Zdobył w nich 23 bramki.

– Nie wiadomo z jakim nastawieniem Gruzini wyjądą na mecz na Stadionie Narodowym. Wcale nie muszą murować dostępu do własnej bramki. Jeżeli będą grali defensywnie, to będziemy dłużej utrzymywać się przy piłce i więcej atakować. Nasi rywale na pewno nie przyjadą do Warszawy, tylko po to, by się bronić. Na zgrupowaniu będziemy analizować mecze Gruzji, rozegrane pod wodzą jej nowego trenera. Wszystko zweryfikuje jednak boisko – dodał Milik.

„Biało-Czerwoni” 13 czerwca zagrają mecz eliminacji do Euro 2016 przeciwko Gruzji. Trzy dni później na PGE Arenie w Gdański ich rywalem w towarzyskim spotkaniu będzie Grecja.