MLS: Drużyna Perquisa odpadła z fazy play-off

Montreal Impact pokonał na własnym stadionie FC Toronto 3:0 w meczu pierwszej rundy fazy play-off ligi MLS. Dzięki wygranej zawodnicy Mauro Biello awansowali do półfinału Konferencji Wschodniej.

Wszystkie gole dla gospodarzy padły w pierwszej połowie spotkania. W 18. minucie meczu, na listę strzelców wpisał się Patrice Bernier, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał Chrisa Konopkę. Kwadrans później trafienie zaliczył Ignacio Piatti. Argentyńczyk wykorzystał błąd obrońcy rywali, który podał mu piłkę i mocnym strzałem zaskoczył golkipera Toronto. Wynik na 3:0 ustalił Didier Drogba. Po zamieszaniu w polu karnym, 37-latek skierował piłkę do pustej bramki.

W drużynie gości nie wystąpił polski obrońca Damien Perquis. 31-letni stoper zmaga się z kontuzją.

W drugim meczu awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyło Portland Timbers. Zawodnicy Caleba Portera pokonali u siebie Sporting Kansas City 7:6 po serii rzutów karnych.