MLS: Drużyna Perquisa zagra w pierwszej rundzie fazy play-off

FC Toronto przegrało na wyjeździe z Montrealem Impact 1:2 w ostatnim meczu rundy zasadniczej ligi MLS. Po porażce, piłkarze Grega Vanney’a spadli na szóste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej i zagrają w pierwszej rundzie fazy play-off.

Do rundy finałowej awansowały dwa najlepsze zespoły z obu konferencji. Kluby, które zajęły cztery kolejne pozycje w obu grupach, zmierzą się ze sobą w barażach.

Przed rozpoczęciem ostatniej serii spotkań, Toronto zajmowało drugie miejsce tabeli Konferencji Wschodniej. Aby bezpośrednio zakwalifikować się do rundy finałowej, musiało pokonać Montreal Impact.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 45. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Jozy Altidore i Toronto prowadziło 1:0. Po zmianie stron dwa gole zdobyli jednak gospodarze. W 54. i 55. minucie spotkania bramkarza rywali pokonał Didier Drogba. Damien Perquis z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową drużyny z Toronto.

Bezpośredni awans do rundy finałowej wywalczyły drużyny New York Red Bulls, Columbus Crew, Dallas i Vancouver Whitecaps. W pierwszej rundzie fazy play-off zagrają poza Toronto, Montreal Impact, DC United, New Englad Revolution, Portland Timbers, Seattle Sounders, Los Angeles Galaxy i Sporting Kansas City.