MLS: Pewne zwycięstwo FC Dallas

Piłkarze FC Dallas pokonali bez najmniejszych problemów w meczu 27. kolejki Major League Soccer Columbus Crew 0:3 (0:1).

Bramki w tym spotkaniu dla gości strzelali odpowiednio Atiba Harris, Michael Barrios oraz David Texeira, który ostatecznie wynik poniedziałkowego starcia na Columbus Crew Stadium ustalił w 71. minucie rywalizacji.

Starcie w Ohio mogło potoczyć się zupełnie inaczej, ale w 25. minucie rzutu karnego na gola nie potrafił zamienić doświadczony 30-letni snajper gospodarzy Federico Higuain. Argentyńczyk w ostatecznym rozrachunku nie trafił nawet w światło bramki.

Dzięki wygranej Red Stripes Hoops przesunęli się na trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej. Do prowadzącego na tę chwilę Los Angeles Galaxy tracą dwa punkty. Warto jednak zaznaczyć, iż mają oni na swoim koncie dwa mecze mniej.

Z kolei The Crew, którzy przegrywając na własnym obiekcie przerwali passę czterech meczów bez porażki w lidze, na tym etapie rozgrywek plasują się „na wschodzie” na trzeciej lokacie. W dwudziestu ośmiu rozegranych spotkaniach zdobyli oni 41 punktów.