MLS: Szczęśliwe zwycięstwo Los Angeles Galaxy

Piłkarze Los Angeles Galaxy pokonali rzutem na taśmę w meczu 12. kolejki Major League Soccer Houston Dynamo 1:0 (0:0). Decydującego o losach spotkania gola gospodarze strzelili w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Jedyną bramkę w tej rywalizacji zdobył tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Alan Gordon. Jednokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z lewego sektora boiska Robbiego Keane’a i mierzonym strzałem głową pokonał bezradnego w tej sytuacji Tylera Dericia.

Dzięki kompletowi punktów ekipa ze StubHub Center zanotowała swoją czwartą wygraną w bieżącym sezonie MLS i plasuje się na szóstym miejscu w Konferencji Zachodniej. Dodatkowo podopieczni Bruce’a Areny przerwali fatalną serię pięciu kolejnych meczów bez kompletu „oczek”.

Z kolei dla Houston Dynamo brak punktów w Los Angeles spowodował, iż po raz piąty schodzili oni w obecnie trwającej kampanii z boiska jako przegrani. Na chwilę obecną Orange Crush zajmują, w tej samej konferencji co LA Galaxy, siódmą pozycję.

W innym sobotnim spotkaniu Columbus Crew zremisował na włsanym stadionie z Chicago Fire 2:2 (1:0).