Mueller: Wciąż tli się w nas nadzieja

Bardzo ciężkie zadanie czeka Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów z Barceloną po tym, jak Bawarczycy przegrali na Camp Nou 3:0. „Ja w nas nadal wierzę” – zapewnił Thomas Mueller, cytowany przez serwis „Four Four Two”.

W niemałym kryzysie znalazł się w ostatnim czasie Bayern – ekipa z Monachium zanotowała już cztery porażki z rzędu i szanse na odrobienie strat z Hiszpanii wydają się jedynie iluzoryczne.

„Na boisku jestem bardzo emocjonalny, ale teraz moje uczucia są na wodzy. Nie jestem nastawiony ani optymistycznie, ani pesymistycznie, ale uważam, że wciąż mamy szansę” – stwierdził Mueller.

„My jesteśmy FC Bayern. Ta sytuacja przypomina mi tę sprzed rewanżowego meczu z Porto. W pierwszym spotkaniu z Barceloną nie zagraliśmy źle. Wciąż tli się w nas nadzieja, ja w nas nadal wierzę” – podkreślił.

„Wola, pasja, wsparcie fanów – tego nam trzeba. Nie powiedziałbym, że potrzebujemy cudu. Nie mamy nic do stracenia. Zawodnicy tego chcą, trener tego chce. Ten dwumecz jeszcze się nie skończył. Dopóki sędzia nie zagwiżdże po raz ostatni, wciąż będziemy mieć nadzieję” – zapewnił Niemiec.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium i Barceloną odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 20:45 na Allianz Arenie.