Nawałka: 8 czerwca rozpoczniemy zgrupowanie

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka podał nazwiska piłkarzy z zagranicznych klubów, którzy wezmą udział w zgrupowaniu kadry przed spotkaniami z Grecją i Gruzją. W wywiadzie dla portalu PZPN, 57-letni szkoleniowiec poinformował, że powołania dla zawodników z polskiej ligi, ogłosi po 36. kolejce Ekstraklasy.

– 13 czerwca rozegramy w Warszawie eliminacyjny mecz z Gruzją, a 16 czerwca w towarzyskim spotkaniu w Gdańsku zmierzymy się z Grecją. Po dłuższej przerwie do kadry narodowej wraca Kuba Błaszczykowski. Wśród powołanych znajduje się kilku zawodników, którzy w ostatnim okresie borykali się z drobnymi urazami zdrowotnymi. Obecnie trenują już z pełnym obciążeniem w swoich klubach i są gotowi do gry w ostatnich meczach ligowych i pucharowych. Zgrupowanie rozpoczniemy 8 czerwca w Warszawie. Dla piłkarzy, którzy wcześniej skończyli rozgrywki ligowe, zorganizujemy możliwość treningów już od 4 czerwca. Powołania dla zawodników z polskich klubów ogłoszę po 36. kolejce T-Mobile Ekstraklasy – powiedział Nawałka.

W drużynie narodowej znalazło się czterech bramkarzy. Powołanie otrzymał Przemysław Tytoń, który ostatni raz w reprezentacji wystąpił w listopadzie 2012 roku w meczu z Urugwajem.

Do kadry powrócili również Łukasz Piszczek i Kamil Grosicki, którzy nie mogli zagrać w ostatnim meczu z Irlandią z powodu kontuzji. Wśród powołanych nie zabrakło miejsca dla Jakuba Błaszczykowskiego, którego selekcjoner pominął przy ostatniej selekcji.

36. kolejka Ekstraklasy, po której trener reprezentacji powoła zawodników z polskiej ligi, rozegrana zostanie 2 i 3 czerwca.

*********
Piłkarze z zagranicznych klubów powołani na mecze z Gruzją i Grecją:

Bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea FC), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (Elche CF)

Obrońcy:
Thiago Cionek (Modena), Kamil Glik (AC Torino), Marcin Komorowski (Terek Grozny), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Łukasz Szukała (Al-Ittihad)

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Kamil Grosicki (Stade Rennais), Sławomir Peszko (1.FC Koeln), Maciej Rybus (Terek Grozny), Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC), Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe), Piotr Zieliński (Empoli FC)

Napastnicy:
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Robert Lewandowski (Bayern Monachium)