Nawałka: To był wartościowy sprawdzian

– Do wyniku meczu podchodzimy z optymizmem, ale bez euforii – przyznał Adam Nawałka po zwycięstwie 5:0 nad Finlandią we Wrocławiu.

Do bramki Skandynawów dwukrotnie w sobotę trafiali Kamil Grosicki oraz Paweł Wszołek, a ich trafienia przedzieliła również kapitalna bramka Filipa Starzyńskiego.

– Cieszę się, że zawodnicy grają do samego końca, jestem zadowolony z postawy piłkarzy. Nie ma dla nich znaczenia, czy jest 5. czy 93. minuta, cały czas towarzyszy im duża koncentracja – podkreślił Nawałka cytowany przez oficjalną stronę reprezentacji Polski.

– Patrzę z dużym optymizmem na dalsze przygotowania do Euro 2016. Jest zdrowa rywalizacja i bardzo mnie to cieszy. Cały czas idziemy do przodu jeżeli chodzi o organizację gry. Jak przypomnimy sobie marzec zeszłego roku, to widać dużą różnicę – zaznaczył opiekun „biało-czerwonych”.

– To był wartościowy sprawdzian. To był ciężki wysiłek, gra była cały czas po naszej stronie, chcieliśmy przejąć inicjatywę i to wszystko kosztowało nas wiele trudu – podsumował Adam Nawałka.

(za laczynaspilka.pl)