Nowe statystyki Ekstraklasy dla graczy

Statystyki ekstraklasy

Już w piątek rusza nowy sezon polskiej Ekstraklasy, która od tego sezonu przyjęła nową nazwę oraz nowe logo, a także nową oprawę telewizyjną. My również przygotowaliśmy dla Was coś nowego, mianowicie statystyki, jakich nie spotkacie nigdzie indziej.

Nasz system statystyk opracowaliśmy z myślą o stawiających zakłady bukmacherskie. Zanim wyślecie swój kupon, możecie od teraz sprawdzić, jak dana drużyna spisywała się w różnych okolicznościach w poprzednim sezonie.

Jak to działa?

Weźmy na tapetę mecz inaugurujący rozgrywki nowego sezonu, czyli spotkanie Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok. Pojedynek rozpocznie się w piątek o godz. 18:00. Dzięki naszym statystykom możecie sprawdzić jak Arka radziła sobie w meczach u siebie, które rozgrywane były w piątki o godz. 18:00. Szybki wybór czterech opcji i oto rezultat:

Typy na dziś

Z powyższej grafiki widać, że Arka wygrała tylko jedno takiego spotkanie, trzy razy pokrywała linię 2.5 gola i trzy razy w tych meczach pokrywany był BTS. Sprawdźmy kursy na te rynki: X2 – 1.42, BTS – 1.62 i powyżej 2.5 gola – 1.85. Sądzimy, że BTS w tym meczu powinien zostać pokryty. Czy tak będzie? Przekonamy się w piątek po meczu. 😉

Jeszcze PZPN nie podał sędziów na 1. kolejkę, ale jak już pojawi się lista będziecie mogli sprawdzić, jakie wyniki padały, gdy dany arbiter sędziował w piątek o godz. 18:00. W wynikach wyszukiwania otrzymacie również liczbę rzutów rożnych danej drużyny.

Weźmy jeszcze dla przykładu niedzielny mecz Zagłębia Lubin z Cracovią. Wybieramy sobie z systemu mecze Zagłębia w roli gospodarza w niedzielę. Oto wynik wyszukiwania:

Typy na dziś

Widzimy, że otrzymaliśmy siedem takich meczów, ze średnią bramek 2.29, BTS tylko dwa razy i powyżej 2.5 gola tylko trzy razy. Już nie będziemy wstawiali grafiki, ale Cracovia na wyjazdach w niedzielę ma następujące statystyki: 5 meczów, 1 x powyżej 2.5, 2 x BTS i średnia bramek 2.4 gola na mecz. Patrząc na te wartości ciężko byłoby nam postawić zakład na powyżej 2.5 gola. Choć…

Uwaga!

No właśnie. System – co chyba oczywiste –  nie gwarantuje wygranych.  System ma tylko pomóc w przemyśleniu danego meczu i zakładu. Sami jesteśmy ciekawi, na ile na podstawie tych danych będzie można wytypować poprawne wyniki. Będziemy to monitorowali przez cały sezon w sekcji typów z Ekstraklasy.

Dane w systemie obejmują na razie poprzedni sezon. Nowe dane będą wstawiane po każdej kolejce, co pomoże nam w dalszej części sezonu z typowaniem meczów beniaminków.

W razie pytań, sugestii, czy zgłaszania ewentualnych błędów, prosimy o kontakt pod adresem redakcja@tylkopilka.pl lub na naszym profilu na Facebooku.

No i najważniejsze – statystyki są dostępne TUTAJ i będą dostępne z każdej sekcji serwisu w górnym menu.