Nowy selekcjoner Rosji: Będą stawiał na graczy z Priemjer Ligi

Leonid Słucki, który w piątek został selekcjonerem reprezentacji Rosji powiedział, że będzie stawiał na zawodników z ligi rosyjskiej – donosi „AS”. 44-letni szkoleniowiec poinformował, że jedynym graczem z zagranicznych lig, który ma szansę na występy w zespole „Sbornej” jest Denis Czeryszew.

– W kadrze narodowej będą grali najlepsi Rosjanie z najlepszych rosyjskich klubów. Z piłkarzy, którzy grają w zagranicznych drużynach będę obserwował jedynie Czeryszewa – powiedział Słucki.

24-letni Czeryszew jest zawodnikiem Realu Madryt. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Villarrealu. W reprezentacji kraju rozegrał do tej pory siedem spotkań.

Rosja zajmuje obecnie trzecie miejsce w grupie G w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Ma cztery punkty straty do Szwecji i o osiem punktów mniej niż Austria. Z każdej grupy bezpośredni awans na mistrzostwa kontynentu wywalczą dwie drużyny. Na Euro zakwalifikuje się także najlepszy zespół z trzeciego miejsca. Inne zespoły, które zajmą trzecią pozycję w tabeli zmierzą się ze sobą w barażach.