Pellegrini: Tylko jedna drużyna chciała wygrać

Manchester City nie zbliżył się do Chelsea Londyn w tabeli Premier League. W klasyku ligi angielskiej, na Stamford Bridge padł remis 1:1. Szkoleniowiec „The Citizens” Manuel Pellegrini nie krył rozczarowania wynikiem, lecz podobała mu się gra własnego zespołu.

– Nie jestem zadowolony z punktu, jestem zadowolony ze sposobu jakim graliśmy (…) mieliśmy trzy dobre okazje w pierwszej połowie. Jedną bardzo dobrze obronił Courtois, a resztę zmarnowaliśmy sami – wyznał opiekun mistrzów Anglii dla oficjalnej strony MC.

Chilijczyk odniósł się także do gry rywala. – Strzelili bramkę po jedynej szansie jaką wypracowali przez 90 minut. W drugiej połowie nie oddali strzału na naszą bramkę. Myślę, że od początku była tylko jedna drużyna, która chciała wygrać to spotkanie – stwierdził uszczypliwie.

Manchester City po 23. kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci do Chelsea Londyn pięć punktów.