Petr Cech: Będziemy walczyć o mistrzostwo

Bramkarz Arsenalu FC, Petr Cech przyznał w ostatnim wywiadzie, że dołączył do drużyny „Kanonierów”, ponieważ wierzył, iż może sięgnąć z nią po mistrzostwo Anglii.

Reprezentant Czech przez jedenaście lat był zawodnikiem londyńskiej Chelsea. Podczas letniego okienka transferowego opuścił Stamford Bridge i przeniósł się do ekipy z Emirates Stadium.

– To nie była łatwa decyzja, ale zawsze chciałem występować w zespole, który może zdobyć mistrzostwo kraju. Gdybym nie wierzył, że Arsenal na to stać, nie widzę powodu, dla którego miałbym do niego dołączyć – powiedział golkiper cytowany przez „Mirror”.

– W futbolu nie liczy się dla mnie sama przyjemność, płynąca z gry. Uwielbiam rywalizację i starcia z najlepszymi piłkarzami, ale chcę mieć szansę na wygrywanie meczów. Wiem, że ta drużyna potrafi to robić – dodał.

– Tegoroczny sezon jest niezwykle interesujący, ponieważ tabela zmienia się z tygodnia na tydzień. Obecnie zajmujemy dobrą pozycję i chcemy zachować ją tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Z pewnością jesteśmy jednym z zespołów, które powalczą o mistrzostwo Anglii – podsumował.