Polska rozbiła Finlandię! Po dwa gole Wszołka i Grosickiego

Przygotowująca się do turnieju Euro 2016 reprezentacja Polski rozbiła Finlandię 5:0 (3:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w sobotę we Wrocławiu.

„Biało-czerwoni” prowadzenie objęli po osiemnastu minutach gry, kiedy to znakomite zagranie w pole karne Artura Jędrzejczyka wykorzystał Kamil Grosicki. Piłka po strzale ofensywnego pomocnika Stade Rennes odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Niespełna dwie minuty później podwyższył Paweł Wszołek. Skrzydłowy Hellas Werona świetnie wykończył kontratak podopiecznych Adama Nawałki i po precyzyjnej asyście Grosickiego wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców.

Polacy nie zwalniali tempa i trzynaście minut przed przerwą kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Filip Starzyński. Po zmianie stron kolejną bramkę zdobył Wszołek, dobijając piłkę z kilku metrów, po kolejnym zagraniu Grosickiego.

Najlepszy na boisku pomocnik Stade Rennes pięć minut przed końcem wykorzystał jeszcze sytuację sam na sam i po minięciu bramkarza przypieczętował efektowny sukces. „Biało-czerwoni” mogli wygrać nawet wyżej, ale uderzenie z rzutu wolnego Roberta Lewandowskiego wylądowało na poprzeczce.