Polska skromnie wygrała z Serbią

Przygotowująca się do turnieju Euro 2016 piłkarska reprezentacja Polski pokonała Serbię 1:0 (1:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w środę na stadionie w Poznaniu.

Zwycięskiego gola dla „biało-czerwonych” zdobył siedemnaście minut przed przerwą płaskim strzałem z linii pola karnego Jakub Błaszczykowski.

Po zmianie stron podopieczni Adama Nawałka mogli zdobyć kolejne bramki, ale najpierw uderzenie Arkadiusza Milika trafiło w słupek, a później próba z dystansu Grzegorza Krychowiaka okazała się nieznacznie niecelna.

Drużyna z Bałkanów, która była przeważającą stroną w drugiej części meczu, największe zagrożenie dla Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego, stwarzała za sprawą Adema Ljalica.

Uderzenie pomocnika Interu z pierwszej połowy sparował jednak na poprzeczkę golkiper Swansea, a kolejny jego mocny strzał w efektowny sposób zatrzymał również świetnie interweniujący bramkarz Romy.

Szczęsny uratował również Polaków przed stratą gola w przedostatniej minucie konfrontacji, kiedy to, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, próbował go zaskoczyć głową Slobodan Rajković.

Kolejny test już w najbliższą sobotę. Wtedy to podopieczni Adama Nawałki zmierzą się we Wrocławiu z Finlandią.