Premier League: Arsenal rozbił Swansea, szczęśliwa wygrana MC

Piłkarze Swansea City z Łukaszem Fabiańskim między słupkami przegrali u siebie Arsenalem Londyn 0:3 (0:0) w sobotnim spotkaniu jedenastej kolejki angielskiej Premier League.

Na Liberty Stadium „Kanonierzy” wszystkie gole zdobyli w drugiej połowie. Cztery minuty po zmianie stron po dośrodkowaniu z kornera Mesuta Oezila piłkę skierował do siatki głową Francuz Olivier Giroud. Niespełna dwadzieścia minut później podwyższył jego rodak  Laurent Koscielny, a po kolejnych sześciu minutach i drugiej asyście Oezila ósme zwycięstwo w sezonie przypieczętował Kostarykanin Joel Campbell. Dzięki niemu Arsenal umocnił się na pozycji wicelidera tabeli.

Na czele stawki pozostał Manchester City, który nie bez kłopotów wygrał u siebie z Norwich City 2:1 (0:0). Podopieczni Manuela Pellegriniego prowadzili po trafieniu Argentyńczyka Nicolasa Otamendiego, ale sześć minut przed końcem wyrównał Cameron Jerome. Zwycięskiego gola dla „The Citizens” zdobył dopiero minutę przed końcem z rzutu karnego Yaya Toure. Chwilę wcześniej za taktyczny faul w obrębie „szesnastki” czerwoną kartkę zobaczył Russell Martin.