Premier League: Cztery gole i remis w derbach Londynu

Tottenham Hotspur zremisował przed własną publicznością z Arsenalem Londyn 2:2 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 29. kolejki angielskiej Premier League.

Na White Hart Lane goście objęli prowadzenie sześć minut przed przerwą, kiedy to znakomitą akcję wykończył efektownym uderzeniem piętą Walijczyk Aaron Ramsey.

Dziesięć minut po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Francuz Francis Coquelin i lokalni rywale wykorzystali bardzo szybko osłabienie „Kanonierów”.

Najpierw do wyrównania doprowadził strzałem z bliska Belg Toby Alderweireld, a dwie minuty później kapitalnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Harry Kane.

Podopieczni Arsena Wengera nie dali jednak za wygraną i niespełna kwadrans przed końcem po drugiej tego dnia asyście Hiszpana Hectora Bellerina płaskim strzałem w długi róg punkt przyjezdnym zapewnił Chilijczyk Alexis Sanchez.

Obie drużyny były bliskie zdobycia zwycięskiego gola, jednak najpierw David Ospina świetnie obronił kolejne groźne uderzenie z dystansu Kane’a, a Hugo Lloris w równie efektowny sposób wybronił próbę podobną Sancheza.

Tym samym „Koguty” po dziesiątym remisie w bieżących rozgrywkach zachowały pozycję wicelidera tabeli i mają nadal trzy „oczka” przewagi nad „Kanonierami”.