Premier League: Drużyna Wasilewskiego przegrała z Chelsea

Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Leicester City 3:1 w zaległym meczu 27. kolejki Premier League. Marcin Wasilewski w drużynie gospodarzy rozegrał całe spotkanie.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Chwilę przed przerwą Petra Cecha pokonał Marc Albrighton po podaniu Jamiego Vardy’ego. Na początku drugiej połowy wyrównanie dał gościom Didier Drogba, któremu podawał Branislav Ivanović. Później na listę strzelców wpisali się John Terry i Ramires. Asysty przy ich trafieniach zaliczyli Gary Cahil i Cesc Fabregas.

Dzięki wygranej piłkarze Jose Mourinho powiększyli swoją przewagę nad Manchesterem City i Arsenalem Londyn do dziesięciu punktów. ,,Kanonierzy” mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. W przypadku wygranej w następnej kolejce przeciwko Crystal Palace, ,,The Blues” zapewnią sobie Mistrzostwo Anglii.

Dla ,,Lisów” porażka z Chelsea jest pierwszą po czterech zwycięstwach z rzędu. Piłkarze Nigela Pearsona zajmują siedemnaste miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową mają jeden punkt przewagi. W najbliższej kolejce ich rywalem będzie Newcastle United.