Premier League: Hit kolejki dla Manchesteru United, grał Szczęsny

W hitowym pojedynku 12. kolejki Premier League, Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w składzie przegrał w sobotę przed własną publicznością z Manchesterm United 1:2 (0:0).

W 59. minucie plac gry opuścił reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny, który doznał urazu. Jego miejsce zajął Damian Martinez.

Goście na prowadzenie wyszli w 56. minucie, kiedy to Kieran Gibbs na tyle niefortunnie interweniował, że skierował futbolówkę do własnej siatki. Wynik spotkania w 85. minucie spotkania podwyższył Wayne Rooney.

Honorową bramkę dla „Kanonierów” w doliczonym czasie gry zdobył Olivier Giroud, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji.

Po dwunastu kolejkach w angielskiej ekstraklasie, Manchester United zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 19. punktów. Z kolei Arsenal Londyn plasuje się na ósmej lokacie, mając dwa „oczka” mniej.