Premier League: Jordan Henderson nie zagra do końca sezonu

25-letni pomocnik Liverpoolu, Jordan Henderson z powodu kontuzji nie zagra do końca bieżącego sezonu – donosi „The Times”. Tym samym, pod sporym znakiem zapytania stanął wyjazd Anglika na zbliżające się wielkimi krokami Euro 2016.

Urazu kolana reprezentant Synów Albionu doznał podczas czwartkowego spotkania w ramach Ligi Europy z Borussią Dortmund (1:1). Na placu gry były gracz Sunderlandu przebywał przez czterdzieści pięć minut. Zastąpił go w przerwie Joe Allen.

Według najnowszych informacji docierających do nas z Wysp Brytyjskich Jordan Henderson uszkodził więzadło poboczne strzałkowe. W efekcie zawodnik nie będzie zdolny do gry przez najbliższe sześć – osiem tygodni.

W obecnie trwającej kampanii niezwykle utalentowany piłkarz rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach dwadzieścia pięć meczów, w tym szesnaście w angielskiej Barclays Premier League. Strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował trzy asysty.