Premier League: Liverpool rozgromił Manchester City

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 13. kolejki angielskiej Premier League Liverpool niespodziewanie pokonał Manchester City aż 4:1. Wcześniej The Reds nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu pojedynków z The Citizens.

Bohaterami Liverpoolu zostali dwaj Brazylijczycy – Philipe Coutinho i Roberto Firmino. Ten pierwszy pokonał Joe Harta w 23. minucie wykorzystując dogranie tego drugiego. Firmino natomiast już niespełna dziesięć minut później został obsłużony przez Emre Cana i strzelił trzecią bramkę dla The Reds.

Gdy wydawało się, że podopieczni Manuela Pellegriniego zakończą mecz przegraną 0:3, Sergio Aguero przejął piłkę przed polem karnym, przymierzył i nie dał żadnych szans Simonowi Mignoletowi. Wynik ustalił w 81. minucie Martin Skrtel.