Premier League: Martial pogrążył Everton

SC Bastia pokonała przed własną publicznością Olympique Marsylia 2:1 (0:0) w drugim niedzielnym spotkaniu 32. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade Armand Cesari gospodarze objęli prowadzenie dwie minuty po przerwie, kiedy to piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Holender Karim Rekik. Dziewięć minut później podwyższył z rzutu karnego Gael Danic.

Niespełna kwadrans przed końcem kontaktowego gola dla gości strzelił Belg Michy Batshuayi, ale na więcej przyjezdnych, którzy kończyli zawody w osłabieniu, nie było już stać.

Dzięki dwunastej wygranej w sezonie ekipa z Korsyki awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Zespół z Prowansji natomiast doznał trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i z czterema punktami mniej zajmuje trzynastą pozycję w klasyfikacji.