Premier League: Southampton gromi Aston Villę, najszybszy hattrick w historii

Southampton FC wygrał przed własną publicznością 6:1 z Aston Villą w meczu 37. kolejki Premier League. W pierwszej połowie spotkania najszybszego hattricka w historii ligi angielskiej skompletował Sadio Mane.

Już początek starcia zwiastował pogrom: „Święci” raz po raz groźnie atakowali, a obrona rywali często się gubiła. Po kilku minutach gry do siatki Villi trafił Pelle, ale sędzia niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną Włocha.

Między 13. i 16. minutą Sadio Mane dokonał rzeczy historycznej. Trzykrotnie pokonał Givena, zapisując na swym kocie najszybszego hattricka w Premier League.

Dwa gole dołożył jeszcze przed przerwą Long, szczególnie drugie trafienie było przedniej urody: Anglik przejął piłkę w środku boiska i tecznicznym strzałem z dystansu przelobował golkipera gości. Honorowego gola zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Benteke.

Po zmianie stron „The Villans” starali się zachować twarz, ale na kilka minut przed końcowym gwizdkiem wynik na 6:1 podwyższył Graziano Pelle.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu, Southampton awansował na szóstą lokatę w tabeli. Aston Villa jest czternasta.