Premier League: Tottenham odrzucił ofertę sprzedaży Townsenda

Jak donosi „The Guardian”, działacze Tottenhamu Hotspur odrzucili ofertę sprzedaży Androsa Townsena do Newcastle United. Według brytyjskich mediów, przedstawiciele „Srok” chcieli zapłacić za Anglika 10 milionów funtów, a „Koguty” oczekiwały o cztery miliony funtów więcej.

Reprezentant Anglii w bieżącym sezonie zagrał w trzech meczach Premier League, a także trzech spotkaniach Ligi Europy. Ani razu nie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Jego kontrakt z zespołem z White Hart Lane będzie obowiązywał do końca czerwca 2017 roku.

Na początku listopada Townsend został odsunięty od składu Tottenhamu. Powodem kary była jego sprzeczka z trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne, Nathanem Gardinerem. Obecnie prawy pomocnik trenuje z pierwszą drużyną.

Po nieudanych negocjacjach w sprawie transferu Townsenda, działacze Newcastle zamierzają sprowadzić do klubu Matta Philipsa z Queens Park Rangers lub Scotta Sinclaira z Aston Villi. Do tej pory w zimowym okienku transferowym do drużyny z St.James’ Park dołączyli Henri Saivet i Jonjo Shelvey.