Premier League: Wayne Rooney nie zagra w derbach Anglii

Manchester United przystąpi do meczu z Liverpoolem poważnie osłabiony. Według najnowszych doniesień angielskich mediów w sobotnim starciu na Old Trafford nie zagra bowiem Wayne Rooney.

Kapitana Czerwonych Diabłów z udziałów w niezwykle prestiżowych derbach Anglii wykluczy niemal na pewno kontuzja ścięgna udowego. Z ostatnich doniesień wynika, iż 29-letni snajper urazu nabawił się podczas piątkowego treningu.

Spekuluje się, iż szkoleniowiec Manchesteru United, Louis van Gaal desygnuje go gry w miejsce byłego gracza Evertonu Marouane’a Fellainiego, który już grywał na pozycji najbardziej wysuniętego zawodnika.

Jeżeli wszystkie przypuszczenia klubowych lekarzy się potwierdzą to Wayne Rooney nie tylko opuści starcie z Liverpoolem, ale także wtorkowy mecz z PSV Eindhoven w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W bieżącym sezonie reprezentant Anglii rozegrał cztery spotkania (wszystkie w pełnym wymiarze czasowym). Najskuteczniejszy zawodnik w historii kadry Synów Albionu zanotował w nich jedną asystę.