Premier Liga: Amkar przegrał w Sarańsku, grał Gol

Mordowija Sarańsk pokonała u siebie Amkar Perm z Januszem Golem w podstawowym składzie 1:0 (1:0) w meczu 22. kolejki rosyjskiej Premier Ligi.

Były pomocnik Legii Warszawa kwadrans przed końcem został zmieniony przez Słowaka Jakubko. Goście kończyli mecz w osłabieniu, bowiem sześć minut przed upływem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dmitri Belorukov.

Gospodarze zwycięskiego jak się później okazało gola zdobyli już po trzech minutach gry, kiedy to bramkarza rywali z rzutu karnego zaskoczył Portugalczyk Djalo.

Dzięki szóstej wygranej w sezonie Mordowija umocniła się na dziesiątej pozycji w tabeli i nad otwierającym strefę spadkową Urałem Jekatyrynburg ma pięć punktów przewagi. Amkar natomiast doznał dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka stawkę.