Premier Liga: Zenit powiększył przewagę nad CSKA

Zenit Sankt Petersburg pokonał na własnym stadionie w ramach 21. kolejki ligi rosyjskiej CSKA Moskwa 2:1 (0:0). Bohaterem po stronie gospodarzy został Brazylijczyk Hulk, który strzelił oba gole dla zespołu z Pietrowski Stadion.

Na prowadzenie podopieczni Andre Villasa-Boasa wyszli w 62. minucie za sprawą Hulka, który kilka minut później po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej drużynie dwubramkową przewagę.

Rozmiary porażki na dziewięć minut przed końcem rywalizacji zmniejszył jeszcze co prawda Carlos Strandberg, ale to było wszystko na co było stać w niedzielne popołudnie przyjezdnych, którzy przegrywając znacznie utrudnili sobie walkę o tytuł mistrzowski.

Na chwilę obecną Zenit ma osiem punktów przewagi nad drugim CSKA, które przegrywając w Petersburgu zaliczyło szóstą porażkę w bieżącym sezonie. Wysokie miejsce podopieczni Leonida Slutskiego zawdzięczają przede wszystkim swojej bezkompromisowości, jak do tej pory zanotowali oni tylko jeden remis.