Premjer Liga: Amkar Perm w końcu zwycięski

Amkar Perm pokonał na własnym stadionie w meczu 10. kolejki Premjer Ligi Mordowiję Sarańsk 2:1 (0:1). Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo ligowe od niemal dwóch miesięcy.

Pierwsi na prowadzenie już w 24. minucie rywalizacji wyszli goście. Na listę strzelców wpisał się Rusłan Muchamietszyn, który strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza rywali, Aleksandra Sielichowa.

Czerwono-Czarni próbowali zmienić rezultat meczu, ale brakowało im przede wszystkim ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Piłkarski impas przełamali dopiero w 55. minucie. Wówczas do wyrównania doprowadził Alichan Szawajew.

Decydującą o zwycięstwie bramkę dla gospodarzy strzelił z kolei w 67. minucie Georgi Pejew, który na gola skutecznie zamienił rzut karny. Bez żadnych szans na skuteczną interwencję był w tej sytuacji były golkiper Wisły Kraków Ilie Cebanu.

Swojego udziału w długo wyczekiwanej wygranej nie miał Janusz Gol. Polak nie zyskał uznania w oczach trenera i w efekcie nie znalazł się nawet w kadrze meczowej na to spotkanie.