Premjer Liga: Urał lepszy od Amkara Perm

W spotkaniu 13. kolejki rosyjskiej Premjer Ligi Urał Jekaterynburg wygrał przed własną publicznością z Amkarem Perm 3:1. W drużynie gości pełne 90 minut rozegrał Janusz Gol.

Pierwsze trafienie w tym meczu padło w szóstej minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Pablo Fontanello, któremu asystował Aleksandr Erochin.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Aleksandr Saługin. Asystę przy tej bramce zanotował Siarhiej Bałanowicz. Cztery minuty później gospodarze znowu prowadzili. Tym razem do siatki gości piłkę skierował Aleksandr Sapieta. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Edgar Manuczarian, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Zawodnicy z Jekaterynburga mają na swoim koncie 19 punktów i dzięki wygranej przesunęli się na szóstą pozycje w tabeli. Natomiast drużyna Janusza Gola wywalczyła do tej pory 13 „oczek” i znajduje się na 11. miejscu.