Priemjer-Liga: Bezcenna wygrana Torpedo

Torpedo Moskwa wygrało u siebie z Urałem Jekaterynburg 3:1 (1:1) w drugim sobotnim meczu 29. kolejki rosyjskiej Priemjer-Ligi.

Goście szybko objęli prowadzenie za sprawą celnego strzału Argentyńczyka Pablo Fontanello, ale niespełna kwadrans przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Portugalczyk Hugo Vieira.

Chwilę wcześniej za taktyczny faul czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości Nikołaj Zalotny i to miało znaczenie na obraz gry w drugiej połowie. Trzynaście minut po zmianie stron prowadzenie miejscowym dał Dalibor Stevanovic, a po kolejnych sześciu minutach drugą „jedenastkę” wykorzystał Vieira.

Dzięki piątej wygranej w sezonie Torpedo awansowało na przedostatnie miejsce w tabeli. Urał doznał osiemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i otwiera strefę spadkową. Obie drużyny dzieli jeden punkt.