Priemjer Liga: Drużyna Gola przegrała z Zenitem

Zenit Sankt Petersburg pokonał na wyjeździe Amkara Perm 2:0 w spotkaniu 23. kolejki ligi rosyjskiej. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Janusz Gol. Polak w 20. minucie gry został ukarany żółtą kartką.

Pierwszego gola dla gości zdobył Artem Dziuba w 30. minucie spotkania. 27-latek skierował piłkę do pustej bramki głową, dobijając strzał Olega Szatowa, który trafił w poprzeczkę. Było to jego jedenaste trafienie w tym sezonie w lidze.

Wynik na 2:0 ustalił cztery minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, Aleksander Kokorin. 25-latek wykorzystał błąd bramkarza rywali, który po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, wypuścił piłkę z rąk.

Dzięki wygranej Zenit awansował na trzecie miejsce w tabeli. Piłkarze Andre Villasa-Boasa mają dwa punkty przewagi nad Lokomotiwem Moskwa. Amkar po porażce jest na dziewiątej pozycji w Priemjer Lidze.

Dzisiaj w lidze rosyjskiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. Rubin Kazań zmierzy się u siebie z Dinamem Moskwa.