Priemjer Liga: Kolejne zwycięstwo Rostowa

FK Rostów pokonał na wyjeździe Urał Jakaterynburg 2:1 w meczu piętnastej kolejki ligi rosyjskiej. Dla zawodników Gurbana Berdijewa było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W szóstej minucie gry, na listę strzelców wpisał się Edgar Manucharyan, dla którego było to piąte trafienie w bieżącym sezonie. Osiem minut później wyrównał Dmitry Poloz. Decydująca bramka padła sześć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Samobójczego gola strzelił Vladimir Khozin.

Dzięki wygranej, FK Rostów awansował na drugie miejsce w tabeli. Ma sześć punktów straty do prowadzącego w lidze CSKA Moskwa. Urał zajmuje szóstą pozycję w Priemjer Lidze.

Kolejnym rywalem Urału będzie Zenit Sankt Petersburg. Zawodnicy z Rostowa nad Donem w następnej serii gier zmierzą się z FK Ufa.

Dzisiaj w lidze rosyjskiej odbędą się jeszcze trzy mecze. FK Ufa zmierzy się z Amkarem Perm, Dynamo Moskwa podejmie Kubań Krasnodar, a Tierek Grozny zagra ze Spartakiem Moskwa.