Priemjer Liga: Kubań przegrał w Kazaniu

Rubin Kazań pokonał przed własną publicznością Kubań Krasnodar 1:0 w meczu 27. kolejki ligi rosyjskiej. Dzięki wygranej piłkarze Rinata Bilaletdinowa zrównali się liczbą punktów z czwartym w tabeli Dynamem Moskwa.

Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 71. minucie spotkania, Magomied Ozdojew po asyście Carlosa Eduardo. Dla 22-letniego pomocnika było to szóste trafienie w tym sezonie. Rosjanin wpisał się na listę strzelców, także w poprzedniej serii gier.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W 85. minucie gry, za drugą żółtą kartkę, boisko opuścił Mohammed Rabiu.

Dla Kubania to trzecia porażka z rzędu w Priemjer Lidze. Zespół prowadzony przez Leanida Kuczuka jest na dziewiątej pozycji w tabeli. Ma osiem punktów przewagi nad strefą barażową.

Dla Rubina był to ostatni w tym sezonie mecz na własnym stadionie. Kolejne trzy spotkania piłkarze z Kazania rozegrają na wyjeździe. Następnym rywalem drużyny prowadzonej przez Rinata Bilaletdinowa będzie Lokomotiw Moskwa. Kubań w następnej kolejce zmierzy się z Amkarem Perm.