Priemjer-Liga: Niespodzianka w Moskwie, Spartak uległ Anży

Spartak Moskwa niespodziewanie przegrał u siebie z Anży Machaczkała 1:2 (0:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu siódmej kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer-Ligi.

Na Otkrytije Ariena goście objęli prowadzenie osiemnaście minut przed przerwą po strzale Holendra Lorenzo Ebecilio. Miejscowi wyrównali osiem minut po wznowieniu gry za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Dmitrija Kombarowa.

Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce cztery minuty przed końcem, a pierwsze w sezonie zwycięstwo ekipie z Dagestanu zapewnił Aleksandr Żyrow. Dzięki niemu Anży awansowała na dwunastą pozycję w tabeli. Spartak natomiast doznał drugiej porażki w bieżących rozgrywkach, ale pozostał na czwartym miejscu.