Priemjer Liga: Pewne zwycięstwo Zenita

Zenit Sankt Petersburg pokonał na własnym stadionie FK Rostów 3:0 w spotkaniu jedenastej kolejki ligi rosyjskiej. Trzy asysty zaliczył w tym meczu Hulk.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 26. minucie gry. Hulk zagrał prostopadłą piłkę do Igora Smolnikowa, a ten przerzucił ją nad próbującym interweniować Sosłanem Dżanajewem. Dziewięć minut później, Hulk zaliczył drugą asystę. 29-letni napastnik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a głową skierował ją do bramki Dziuba.

Wynik meczu na 3:0 ustalił Danny, minutę przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Portugalczyk przeprowadził dwójkową akcję z Hulkiem, a następnie minął bramkarza rywali i skierował piłkę do pustej bramki.

Dzięki wygranej, Zenit zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma pięć punktów straty do prowadzącego CSKA Moskwa, ale o jedno spotkanie rozegrane więcej. Zespół z Rostowa nad Donem jest na piątej pozycji w lidze.